Čeština‎English日本語

Malá hloubka ostrosti v makrosvětě flóry, květin, keřů a pavučin
Vážky České republiky | Odonata - vážky, šídla, páskovci, klínatky, lesklice, motýlice, šídlatky a šidélka
TOP 20 - Výběr mých nejlepších fotografií
Makrofotografie hmyzu, motýli, brouci, pestřenky, koníci a další tvorové z říše hmyzu
Zoo zvířata, ptáci, savci, srnky a zejména rosničky

Zoo Praha s Canon EOS 1D X Mark II

Březen 12th, 2016

Jsem rád, že jsem se dnes překonal a v tom nepočasí došel do Zoo. Záměrem bylo provětrat nový Canon EOS 1D X Mark II a po zcela náhodném setkání v pavilónu šelem a plazů s Petrem Bambouskem jsem byl rád, že jsem nakonec šel. Přece jen, v bytě při dělání sobotního úklidu moc zajímavých lidí nepotkáte.

Canon EOS 1D X Mark II je pro mě robustní tělo, jsem zvyklý fotit 7 let s modelem 5D Mark (II & III), ale 1D X Mark II je fakt kus. Sloty na paměťové karty jsou dvě, CFast a klasická CF. Po úvodním zastrčení 6 let staré a pomalé CF Pretec mě uvítal error (CF z Canon EOS 5D Mark III), kdy nepomohlo ani naformátování, tudíž nezbývalo, než zajít do obchodu zakoupit rychlejší a novější Sandisk, který už jede jak má. Pro mě nezvyklé je tlačítko volení režimů (A, TV, M atd.) jediným tlačítkem a nikoliv kruhovým voličem jako u 5D série. Sériové snímání 16sn./s je neskutečné, ale nejspíše ho nikdy nevyužiji, předpokládám, že sportovní fotografii nebo focení kolibříků apod. dělat nikdy nebudu. GPS jsem pro jistotu zapnul až v druhé půli focení a můj osobní dojem je, že baterky to moc nespotřebovává. Nějaké ty fotky zde umístím, až Canon svolí vypustit snímky z tohoto přístroje do světa.

Canon EOS 1D X Mark II

Příbuzné příspěvky:

Příspěvek blogu má tagy: , , , , ,

2 komentáře k “Zoo Praha s Canon EOS 1D X Mark II”

 1. Petr Kvita napsal:

  Ahoj Martine,
  pěkná mini-recenze. To bude pro letošní sezónu tvůj nový fotoaparát na focení vážek nebo ho máš v zápůjčce na vyzkoušení?
  Těším se na fotografie ze ZOO. Budou pro mne určitě skvělým podmětem, abych po delší době také ZOO navštívil 🙂

  [Odpověď]

  Martin Pustelník Odpověď:

  Ahoj Peťo, minirecenze je silné slovo, spíše postřeh z prvního osahání tohoto stroje, na psaní mě moc neužije 😉 Pouze zápůjčka na víkend k ozkoušení. A nebylo to vůbec špatné 🙂

  [Odpověď]

Vložit komentář

ATLAS českých vážek & jakou vážku máte na fotografii

Anisoptera

Anisoptera

Zygoptera

Zygoptera

Poradna

Poradna