Čeština‎English日本語

Malá hloubka ostrosti v makrosvětě flóry, květin, keřů a pavučin
Vážky České republiky | Odonata - vážky, šídla, páskovci, klínatky, lesklice, motýlice, šídlatky a šidélka
TOP 20 - Výběr mých nejlepších fotografií
Makrofotografie hmyzu, motýli, brouci, pestřenky, koníci a další tvorové z říše hmyzu
Zoo zvířata, ptáci, savci, srnky a zejména rosničky

4 chrámy s fisheye

Prosinec 11th, 2014

4 x chrám s rybím okem, foceno sklem Samyang 8mm f/3.5 Fisheye na Canon EOS 60D, ohnisko po přepočtu 12,5 mm. TK tohoto rybího oka je pro mě více méně pochybná, za 7K Kč bych očekával trošku lepší kvalitu. Navíc v kombinaci s vyšším ISO (2000+) cropového těla 60D, je ve špatných světelných podmínkách né zcela ideální kombinace, tisky A4 a výše si moc neumím představit. Ale pokud se na to budete dívat z půl metru, proč ne.

První foto – hlavní chrám v Chemde Monastery, na živo byl nádherný. Druhé foto, jeden z mnoha chrámů v Hemis Monastery – největší klášter v Ladakhu. Třetí foto, teď si na název nevzpomenu, bylo to v Mussoorie. Čtvrté foto chrám kláštera Takhtok, naprosto skvostná atmosféra jeskynního chrámu, akustika neskutečná, Ticho by se zde dalo krájet.

hlavní chrám v Chemde Monastery

jeden z mnoha chrámů v Hemis Monastery

chrám v Mussoorie - Gelugpa škola

jeskynní chrám v Takthok Monastery - Ningmapa škola

 

Příspěvek blogu má tagy: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

4 komentáře k “4 chrámy s fisheye”

 1. Petr Kvita napsal:

  Ahoj Martine,
  opravdu povedená série fotek z chrámů 😉 Je fascinující sledovat, jak jsou jednotlivé chrámy barevně a i stavebně odlišné. Zmíněný fisheye se „zabydlel“ u tebe v batohu na stálo, nebo jsi ho měl jen na expedici do Tibetu? Zeptám se asi hloupě, ale co je v jeskynním chrámu „nalepené“ na stropě? Bankovky?

  [Odpověď]

  Martin Pustelník Odpověď:

  Ahoj 🙂 Navštívil jsem letos cca 30 chrámů, jak tak počítám, některé jsou si podobné, jiné ne. V některých se nemůže fotit s bleskem, v některých dokonce vůbec – jeskynní chrám, ale nakonec mi to zde místní monk povolil. Jsou i chrámy, kde můžou vstoupit jen muži, ženy ne. Jinak Fisheye jsem měl zapůjčený, u mě v batohu by stálé místo nenašel, je to fajn na efekt, ale moc bych ho asi nevyužil. Fotil jsem s ním foto bubliny, chtěl jsem i zde nějakou vložit, ale ukládá se to do Flashe (swf) a web mi to z bezpečnostních důvodů nepustí zde umístit. Neptáš se hloupě a vidíš dobře, jsou to bankovky 😉 Uvnitř kláštera jsme potkali jen jednoho, meditujícího mnicha, takže ani nebyl prostor se ho ptát, proč zrovna na stropě 😀

  [Odpověď]

 2. Honza napsal:

  Ahojky. Super. 🙂 Ahoj, H.

  [Odpověď]

  Martin Pustelník Odpověď:

  Čau Honzo, diky 🙂

  [Odpověď]

Vložit komentář

ATLAS českých vážek & jakou vážku máte na fotografii

Anisoptera

Anisoptera

Zygoptera

Zygoptera

Poradna

Poradna