Čeština‎English日本語

Malá hloubka ostrosti v makrosvětě flóry, květin, keřů a pavučin
Vážky České republiky | Odonata - vážky, šídla, páskovci, klínatky, lesklice, motýlice, šídlatky a šidélka
TOP 20 - Výběr mých nejlepších fotografií
Makrofotografie hmyzu, motýli, brouci, pestřenky, koníci a další tvorové z říše hmyzu
Zoo zvířata, ptáci, savci, srnky a zejména rosničky

Ohlédnutí za workshopy 2012

Červenec 18th, 2012

Dovolte mi malé ohlédnutí za letošními workshopy. Focení nám co se týče počasí vyšlo výborně. Z větší části dne jsme měli nádherně slunečno, u prvního WS dosahovaly teploty až 40C. Které druhy jsme vlastně fotili? Hlavními modelkami byly druhy – vážka žlutoskvrnná/Orthetrum coerulescens, vážka plavá/Libellula fulva, vážka čtyřskvrnná/Libellula quadrimaculata a vážka jasnoskvrnná/Leucorrhinia pectoralis. Narazili jsme i na páskovce dvojzubého/Cordulegaster bidentata, vážku černořitnou/Orthetrum cancellatum, šídlatku páskovanou/Lestes sponsa, šidélko páskované/Coenagrion puella, lesklici měděnou/Cordulia aenea a různá Sympetra. Lokality jsme prostřídali, u druhého WS nechyběla večerní teoretická část, která proběhla před samotnou praktickou částí.

Partička lidí na obou workshopech byla skvělá! Většinová návštěvnost byla ze sousedního Slovenska, takže workshopy byly doslova mezinárodní. Mám samozřejmě zájem, aby workshopy byly pro Vás šité co nejvíce na míru, zajímaly mě i Vaše zpětné reakce. Jsme upřímně moc rád, že se workshopy líbily. Návrhem na zlepšení byla jedna organizační věc. Příště budeme začínat již v brzkém odpoledni první den, večer budeme rekapitulovat fotografie na Vašich noteboocích a pokračovat se bude ráno do poledních hodin. Důvody jsou dva; Váš zájem o večerní diskuzi o zachycených fotografiích na velké obrazovce a celodenní focení v tropických vedrech od rána do večera je dost vyčerpávající záležitostí.

Pro zájemce, na které se letos nedostalo a přislíbil jsem, že dám vědět během července. Bohužel, zřejmě letos další WS pořádat z nedostatku času nebudu. Další termíny kurzů na rok 2013 vyhlásím na přelomu následujícího roku.


Děkuji českému zastoupení firmy CANON za zapůjčení fototechniky na fotokurzy. Letos bylo k vyzkoušení Canon EF 180mm f/3.5L Macro USM a teleobjektiv Canon EF 300mm f/4L IS USM.

Na závěr pár fotografií vzniklých na letošních foto kurzech. Najetím kurzorem myši na fotografii se zobrazí její autor.

Autor - Stanislav Marko - Orthetrum coerulescens

Autor - Stanislav Marko - Orthetrum coerulescens

Autor - Miloš Lieskovský - Orthetrum coerulescens

Autor - Miroslav Sandor - Lestes sponsa

Autor - Jan Machala - Libellula fulva

Autor - Pavel Bartoň - Libellula fulva

Autor - Stanislav Molnár - Lestes

Pavla Chlupová

Společné foto skupinky 2

Příspěvek blogu má tagy: , , , ,

4 komentáře k “Ohlédnutí za workshopy 2012”

 1. Luboš napsal:

  Vidím,že výuka dopadla dobře.Učitel to žáky naučil.Pěkné obrázky.Krásně prokreslený je ten,o slovo se hlásící,sameček Fulvy.Hodně úspěchů v příštích workshopech.

  [Odpověď]

  Martin Pustelník Odpověď:

  Ahoj Luboši, těch pěkných fotek je k dispozici daleko více, snažil jsem se vybrat jen vzorek, který bude mít pro návštěvníka webu nějakou vypovídací hodnotu. Líbí se mi, že už na těch fotkách jde vidět, jakým směrem se kdo formuje. Kolegové byli šikovní.
  Díky za zastavení se, měj se!

  [Odpověď]

 2. Stanislav Marko napsal:

  Ahoj Martin, vidím že pekné fotky sa podarili aj druhej skupine workshopu 😛 Raz darmo, šikovný inštruktor robí divy 😉

  [Odpověď]

  Martin Pustelník Odpověď:

  Ahoj Stando, dle mě se povedly oběma skupinkám 🙂 i když nešlo o to udělat nejlepší fotku, ale nasát nějaké ty informace, od kterým se pak dále odrazit. Měj se a díky za zastavení se!

  [Odpověď]

Vložit komentář

ATLAS českých vážek & jakou vážku máte na fotografii

Anisoptera

Anisoptera

Zygoptera

Zygoptera

Poradna

Poradna