Čeština‎English日本語

Malá hloubka ostrosti v makrosvětě flóry, květin, keřů a pavučin
Vážky České republiky | Odonata - vážky, šídla, páskovci, klínatky, lesklice, motýlice, šídlatky a šidélka
TOP 20 - Výběr mých nejlepších fotografií
Makrofotografie hmyzu, motýli, brouci, pestřenky, koníci a další tvorové z říše hmyzu
Zoo zvířata, ptáci, savci, srnky a zejména rosničky

Diskit

Říjen 23rd, 2014

Snímky z Diskitu, Nubra Valley, Ladakh. Socha Buddhy Maitreya – noční a večerní foto, detail jejího podstavce již po setmění a foto kláštera Diskit, který sousedí s touto sochou.

Na druhém snímku lze vidět poslední sluneční světlo, zajímavostí pro mě bylo, že byť jsem měl sebou polarizační filtr, nepoužil jsem ho ani u jednoho snímku.  Modrá s ním nebyla modrá, ale ,,černá,, nebe je tam samo o sobě tak modré, že tento filtr není potřeba. Na třetím snímku můžete vidět okno, jelikož v podstavci sochy je malý chrám. Pro popisky najeďte vždy kurzorem myši nad snímek.

Pro první noční snímek se více hodí černé pozadí, nežli bílé, které je nastaveno v blogu. Proto raději rozklikněte tento snímek v galerii Indie 2014, kde je to umožněno.

PS: málem bych zapomněl, kdo nemáte Facebook, na nově vzniklém webu o fotografech českých vyšel krátký rozhovor o vážkách.  Snímky do rozhovoru vybíral Ondřej Prosický, lépe bych to nevybral. Děkuji Ondrovi za oslovení. Článek zde: http://www.nasfotograf.cz/martin-pustelnik-o-fotografovani-vazek/

Socha Maitreya Buddha - noční foto, jeden snímek, těsně před půlnocí

poslední večerní světlo od sochy Buddhy

již po setmění - detail podstavce sochy Buddhy

Socha Maitreya Buddha - poslední večerní světlo

Diskit klášter - první ranní světlo

Příbuzné příspěvky:

Příspěvek blogu má tagy: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

6 komentářů k “Diskit”

 1. lydie napsal:

  Ahoj,

  wow! Nejkrásnější série z poslední cesty! Ty hvězdy na prvním snímku jsi určitě dokreslil, že jo 😉

  [Odpověď]

  Martin Pustelník Odpověď:

  Ahoj, myslíš? 🙂 no 100 lidí 100 chutí. Hvězdy tam byly nádherné, i ty noci, silný teplý vítr, klid, hustá tma kolem, rád na to vzpomínám. Tady je příliš městského smogu, aby si to člověk plně vychutnal. Díky za koment

  [Odpověď]

 2. Helena napsal:

  Zdravím Martine,
  chodím se pravidelně kochat,je to lahůdka pro oči i duši…Nepřemýšlíte o samostatném kalendáři na příští rok?Tyto snímky by si jej plně zasloužily!

  [Odpověď]

  Martin Pustelník Odpověď:

  Zdravím Heleno, letos už kalendář určitě dělat nebudu, ale příští rok bych i do toho šel. Fotky budu stejně připravovat na výstavu, takže podklady pro tisk budu mít. Pěkný víkend.

  [Odpověď]

 3. Petr Kvita napsal:

  Ahoj Martine,
  krásná série fotek. Zvlášť první dvě mají jedinečnou atmosféru 😉 Na soše Buddhy Maitreya je fascinující ta barevnost. Určitě bych při fotografování bral to jejich modré nebe. Jelikož moc krajiny nefotografuji (jen na občasných výletech), tak u nás mívám často problém nějak „dohnat“ nebe, aby na výsledné fotce nebylo jen souvislý pás přepalů.

  P.S. Díky za odkaz, rozhovor si určitě přečtu 😉

  [Odpověď]

  Martin Pustelník Odpověď:

  Zdravím Petře, některé sochy moc barevností neoplývají, tahle je pravým opakem 🙂 Jinak říká se jí ,,zápaďácký,, Buddha, jelikož sedí jako typický zápaďák, tzn. ne na zemi v lotosovém sedu, ale na podstavci. Jinak taky nejsem žádný krajinář 😉

  [Odpověď]

Vložit komentář

ATLAS českých vážek & jakou vážku máte na fotografii

Anisoptera

Anisoptera

Zygoptera

Zygoptera

Poradna

Poradna