Čeština‎English日本語

Malá hloubka ostrosti v makrosvětě flóry, květin, keřů a pavučin
Vážky České republiky | Odonata - vážky, šídla, páskovci, klínatky, lesklice, motýlice, šídlatky a šidélka
TOP 20 - Výběr mých nejlepších fotografií
Makrofotografie hmyzu, motýli, brouci, pestřenky, koníci a další tvorové z říše hmyzu
Zoo zvířata, ptáci, savci, srnky a zejména rosničky

Hodina chemie

Listopad 4th, 2014

Nahlédnutí do hodiny chemie v Tibetan Homes Foundation v Mussoorie. Zde bylo pro Mussoorie typicky zamračené, mlhavé počasí, což odpovídá zdejším klimatickým podmínkám. Všude kolem jsou husté lesy, ve stromech a na střechách domů poskakují opice, na cestách občas narazíte na štíra. Díky nadmořské výšce 2000 mnm se zde ani nevyskytují komáři, ti jsou zde výjimkou. Jednou v posteli jsem zde natrefil na krásného žlutého pavouka, normálně bych ho hned odpinknul pryč, ale ta sytě žlutá barva mě dost zaujala, že jsem si ho musel zblízka prohlédnout.

hodina chemie

chemická laboratoř

učitelka chemie

hodina chemie

chodba školy

škola - fotbálek s přihlížející opicí

Příspěvek blogu má tagy: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

4 komentáře k “Hodina chemie”

 1. Petr Kvita napsal:

  Ahoj Martine,
  krásná reportáž ze školního prostředí 😉 Tvé fotky mě neustále udivují, opravdu jsem nečekal, že zdejší učebnu chemie budou mít, tak perfektně vybavenou. Na poslední fotografii z tvého příspěvku jsem měl celkem problém najít „přihlížející opičku“ 😉
  Ještě bych měl na tebe jeden ryze technický dotaz. Všiml jsem si, že na cestě po Tibetu hodně střídáš na foťáku objektivy. Jak vlastně čistíš na svých cestách čip foťáku, vždyť po nějaké době musí být hrozeně zanesený?

  [Odpověď]

  Martin Pustelník Odpověď:

  Ahoj, opička se chvíli hledá, ale nakonec se najde 😀 Co se týče čištění čipu, čip ofouknu balónkem vždy na jaře před vážkařskou sezónou, po zbytek roku už nikoliv, není důvod. Avšak asi po 14 dnech v Indii, jsem si při zaclonění všiml, že mám na fotkách jeden flek, ten však po 2 dnech sám zmizel (neměl jsem sebou nic na ofouknutí) a čip byl opět jako nový. Když měním objektivy, tak si dávám pozor, sklonit tělo zrcadlem dolů, nestát ve větru nebo průvanu a není důvod, aby byl čip znečištěný. To už častěji ofukuji sklo objektivu ze strany bajonetu, tam se mi prach usazuje, jelikož někdy nestihnu dát na odložený objektiv krytku. Měj se a díky za zastavení se.

  [Odpověď]

 2. lydie napsal:

  Ahoj Martine,

  a kde je foto toho pavouka? Ten by mě teda zajímal… 😡
  Paní učitelka jim vysvětluje chemii v angličtině? Pěkné fotky!

  [Odpověď]

  Martin Pustelník Odpověď:

  Toho pavouka nemám, jen jsem si ho prohlížel 😉 Některé starší děti (12+) umí celkem dobře anglicky, jsem čuměl, jak na kameru začne bez rozmyslu mluvit jednoduchou, ale ,,plynulou,, angličtinou. Dost mě to překvapilo. Ahoj a díky

  [Odpověď]

Vložit komentář

ATLAS českých vážek & jakou vážku máte na fotografii

Anisoptera

Anisoptera

Zygoptera

Zygoptera

Poradna

Poradna